Czy jest taka opcja aby użyć czujkę monitorującą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

1.tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:46

Witam, często wyjeżdżam w zimę z domu. Wyjazdy w ostatnim czasie stają się coraz dłuższe i muszę jakoś chronić budynek przed mrozami i zamarznięciem instalacji CO. Mam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych nie obecnościach w domu nie dawał rady. Nabyłem więc drugi kocioł elektryczny. Teraz już nie występuje problem z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w budynku to nie jestem w stanie zweryfikować czy kocioł działa poprawnie i jaka jest w budynku zakładana temperatura. Dlatego pomyślałem aby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które monitorują temperaturę powietrza w budynku. Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem?

podobne tematy:
Cytuj

2.adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Dzień dobry, odpowiedź na twoje pytanie odnajdziesz w tym miejscu. Dalej masz schemat, który pokazuje możliwości dzisiejszych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podłączyć rozmaitego typu czujki. Najczęściej spotykane są te, które sygnalizują włamanie do mieszkania. Występują jeszcze czujniki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie sprawdzą się u ciebie. Programujesz na nich graniczną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w domu to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 25 maja 2022, 14:10 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 1 raz.
Cytuj

3.lukaszgos » 11 sty 2017, 10:54

Witaj. Obecnie systemy Satel posiadają sporo możliwości. Natomiast przeszkodą może być twoja instalacja alarmowa w domu. Jak montaż systemów monitoringu był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez problemu dołożyć tego rodzaju czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, gdzie montaż systemów alarmowych nie był do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Na tej stronie masz schemat montażu systemu monitoringu domu, który posiada tego typu czujki. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie budowy budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala alarmu jest zakładana przeważnie na strychu.

podobne tematy:
Cytuj
Sortuj wg

« Mydlarnia

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml