Szukam firmy, która wykonuje kabiny prysznicowe na wymiar

1.marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Dzień dobry, potrzebuje godnego polecenia wykonawcy, który zajmuje się montowaniem natrysków prysznicowych na konkretny wymiar. Posiadam do zrobienia dwie kabiny. Jedna z nich musi być dopasowana do niepełnych wysokości w łazience na piętrze z poddaszem użytkowym. Bardzo proszę o namiary na firmy z okolic stolicy.

podobne tematy:
Cytuj

2.lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Żadna osoba nie wie kiedy i gdzie powstało szkło. Kilka tysięcy lat temu zauważono, iż grzejąc piasek z popiołem, można uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd przybyło ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami szklanymi znalezionymi przez współczesnego człowieka są małe kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do ozdabiania swoich ubrań. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. Natomiast pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto robić dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli wykonywać szklarze z Egiptu. To oni również, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o znikomej ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na dmuchaniu w długą cienką rurę, na końcu, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło podobne do tego jakie znamy współcześnie wytworzyli dopiero Rzymianie dodając do masy szklanej rud manganu. Pozwoliło im to uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Intensywny rozwój szklarstwa w Europie datuje się na IV w n.e. W wytwarzaniu szkła specjalizowano się wtedy na terenach obecnych Włoch, Francji, Hiszpanii. Znaczącym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była również Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Produkowano tam ówcześnie piękne lustra oraz rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo dobrze strzeżono, co dało możliwość wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w tworzeniu luksusowych wyrobów szklanych. Witaj, czy brałeś pod uwagę ofertę tej firmy z okolic Warszawy - mają bardzo ciekawe realizacje. Z tego co widziałem na ich stronie to akurat posiadają w ofercie kabiny prysznicowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja wyposażałem u siebie łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam przymierzam się do skorzystania z ich oferty podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:
Cytuj

3.adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Dzień dobry, nie widziałem iż są takie rozwiązania. Jestem w trakcie wykańczania domu i dumałem jak zrobić łazienkę na poddaszu. Taka kabina to strzał w 10. Muszę sprawdzić jak kształtuje się to cenowo. Dzięki za link do tej strony.

podobne tematy:
Cytuj
Sortuj wg

« Mydlarnia

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml