Przygotowanie do budowy domu kilka pytań

1.krzysiekwolski » 16 maja 2016, 9:50

Witajcie, przymierzam się do budowy domu jednorodzinnego. Powszechnie wiadomo jest to spory wydatek i inwestycja na resztę życia. Szukam sprawdzonych ludzi do jego budowy a później wykończenia. Interesują mnie również koszty wybudowania domu w stanie surowym oraz jego wykończenia. Dlatego gorąca prośba do osób, które posiadają doświadczenie w tym temacie o porady i linki do stron internetowych dobrych fachowców.

podobne tematy:
Cytuj

2.tomaszkowal » 16 maja 2016, 11:09

Cześć nie określiłeś najważniejszej kwestii: powierzchni domu oraz czy jest to dom parterowy, czy będzie mieć poddasze użytkowe. Jest to dość ważne przy określeniu cen prac.

podobne tematy:
Cytuj

3.krzysiekwolski » 16 maja 2016, 11:21

Dziękuje za odpowiedź. Przepraszam za mój błąd. Już podaje. Budynek o powierzchni koło 160 m2. Dom posiadający poddasze użytkowe a także garażem na 1 samochód.

podobne tematy:
Cytuj

4.marekwirazka » 16 maja 2016, 11:40

Niby wiadomo o co chodzi, ale dla niewtajemniczonych dodam, że są to ubrania ciążowe projektowane specjalnie dla przyszłych mam. Bluzki, koszule, suknie, spodnie, kostiumy kąpielowe, a nawet rajstopy są tak zaprojektowane, żeby zmieściły rosnący brzuszek. Spodnie ciążowe mają nierzadko wszyty dodatkowy pas, który można naciągnąć na brzuch. Poprzez ten zabieg, spodnie dobrze się trzymają, a ponadto posiadamy zakryte nerki i pępek. Sukienki są często oversizowe lub odcięte pod biustem. Biustonosze mają natomiast w klipsy do odpinania miseczki (ułatwia późniejsze karmienie) i nie mają także wszytych drucików pod miseczkami (tzw. fiszbina). Obecnie otrzymamy praktycznie wszystkie elementy garderoby w wersji dla kobiet ciężarnych, tzw ubrania ciążowe. Moim zdaniem ubrania ciążowe nie jest w 100% konieczna. Każda ciąża jest inna i każda kobieta inaczej też przechodzi ciąże. Widziałam przypadki, w których prawie do końca nie było znać, że kobieta jest ciąży i ubierała swoje zwykłe jeansy, a występują takie przypadki, że już w drugim miesiącu upijały mnie wszystkie ciuchy i odzież 0ciążowa była konieczna. W moim wypadku była to trochę i zachcianka i konieczność. Dosyć szybko urosłam nie tylko w okolicach brzucha i to co miałam w szafie było za małe. Poza tym zakładałam, że muszę nacieszyć się ciążą (bo przecież całe życie nie jest się w ciąży) tak, więc bez wyrzutów sięgałam ubrania ciążowe. Po prostu dawało mi to frajdę. Można kupować ubrania oversize, można podebrać coś z szafy męża, można chodzić w rozpiętych koszulach, a można mieć bzika na punkcie odzieży ciążowej. Zależy od stylu kobiety w ciąży, czy pracuje, czy jest w domu i jakie ubrania ciążowe chce nosić. Dużo też jest związane ile kobieta przybierze na wadze. Jeśli do 8-10 kg, to pewnie głównie urośnie brzuch. Jak więcej to zazwyczaj zmienia się cała rozmiarówka. Znam dziewczyny, które ubrania ciążowe postrzegały za fanaberię i dawały sobie świetnie radę z posiadanymi ubraniami, czy kupowały odzież ciążową w popularnych sklepach. Pierwsze co kupiłam to 2 sztuki spodni z pasem na brzuch. Świetnie mi się one sprawdziły. Praktycznie nosiłam je non strop, bo były nadzwyczaj wygodne i dodatkowo uwielbiałam w nich pas na brzuch. Tak jak wspomniałam wcześniej u mnie zmieniła się cała rozmiarówka i na początku ciąży nie mieściłam się w swoje normalne ubrania i przez to kupowałam ubrania ciążowe. Cześć, przyłącze się do dyskusji. Ja już rozpocząłem budowę domu i posiadam dylemat z znalezieniem dobrego dekarza, a co najważniejsze której dachówki mam użyć. Czytałem Odrobinę na temat odzież ciążowa i powiem uczciwie, iż mam z tym spory kłopot. Jak już ktoś posiada dobre rekomendacje to nie ma wolnych terminów lub jego oferta cenowa jest wygórowana cenowo. Może ktoś z was ma namiary na sprawdzonego i w miarę niedrogiego dekarza. Chrzciny są naturalnym następstwem wesela, które jesteśmy w stanie urządzić na wiele różnych sposobów. W zależności od posiadanego budżetu możemy zorganizować dla zaproszonych weselników niedrogie wesele oraz bardzo wykwintne. Rożnica między tymi dwoma przyjęciami weselnymi będzie subtelna i opierała się o detale. Jak zdecydujemy się na bardziej kosztowną wersję to warto rozważyć pomoc doświadczonej firmy, dla której organizacja wesel to chleb powszedni. Wesele to nie tylko przyjęcie, to szereg przygotowań, które poprzedzają wesele. Dobre przyjęcia weselne organizują przeważnie hotele, których nie zabraknie w mieście Radom. Łatwo się o tym przekonać wpisując w wyszukiwarkę interesującą nas frazę organizacja wesel, która daje nam możliwość porównania dużej liczby ofert, które dotyczą organizacji wesel w Radomiu. Powinno się pamiętać, iż wesele mamy zazwyczaj raz w życiu i nie powinno kierować się tylko najniższą ceną. Komfort gości, którzy będą uczestniczyli w przyjęciu weselnym jest bardzo ważny i należy o niego odpowiednio zadbać. Dlatego tak ważne jest zadbanie o właściwe menu weselne, pokoje dla gości i dobrą oprawę muzyczną.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2019, 8:54 przez marekwirazka, łącznie zmieniany 1 raz.
Cytuj

5.tomaszkowal » 16 maja 2016, 12:43

Dzięki za podanie kubatury domu. Koszt budowy takiego domu to rząd 400 tysięcy PLN. Stan surowy z dachem to rząd 120 tysięcy złotych. Najdroższe będzie jego wykończenie. Koszt samej kotłowni to wydatek ok 50 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o budowlańców, to tak już wygląda. Dobre brygady mają pracy na rok do przodu. Ekipy z łapanki nie mają pracy, lecz ich nie warto w ogóle brać pod uwagę. Same problemy z nimi.

podobne tematy:
Cytuj
Sortuj wg

« Mydlarnia

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml